KOMŞUMUN RÜYASI

Bir taraftan çocuk ve gençlik edebiyatı sahalarında eserler vermeye çalışırken diğer taraftan da mahalli gazetelerde –yıllarca- köşe yazarlığı da yaptım. Hem ülke konularını hem de yerel konuları o yazılarımda işledim. 1967 yılından bu yana devam eden bu çalışmamı, edebi eserleri hazırlamaya daha çok zaman ayırabilmek düşüncesiyle, 20.08.2009 tarihinde, -42 yıl sonra- noktaladım. Son köşe yazım, Denizli’de neşrolunan Hizmet gazetesinde “Cesaret, Sabır, Destek” adıyla yer aldı.

Ramazan Çelik adında, emekli astsubay bir komşum var. Emekli olunca, mahallemize taşındı ve kendi işini kurdu. Bu şahsı, evime doğalgaz bağlatma çalışması yaptırırken tanıdım, oğullarından birine, kitaplarımdan birini imzaladım. Ramazan Bey ile edebî konularda ve gazetelerde köşe yazısı yazmamla ilgili hiç konuşmadık.

Gazetede son köşe yazısının yer almasından on gün sonra, 29.08.2009 Cumartesi günü, Ramazan Çelik ile karşılaştık, selamlaştık. Yanıma sokuldu.

-Ağabey, dedi, sen köşe yazarlığı yapıyor musun?

-Evet, dedim, yapıyorum.

Ben, o an, onun yazılarımdan birini okuduğunu, yazımla ilgili görüş bildireceğini düşünüyordum.

-İzmir’de yaşayan bir yakın akrabam var, diye devam etti. Geçen gece rüyama girdi. Akrabam bana; “Köşe yazarı Hasan Kallimci var. Çok güzel yazılar yazıyor. Onu görmek istiyorum.” dedi. Rüyama bu şekilde girdin…

Hayret ettim… Ramazan Çelik, benim köşe yazarlığı yaptığımı bilmiyordu. İzmir’deki akrabasını da tanımıyordum. İlginç olan da rüyanın, köşe yazarlığını noktaladığım günlerde görülmesiydi…

PAYLAŞMAK İÇİN:

Paylaş - Facebook Paylaş - Twitter

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile