ÇOCUK KİTAPLARIMLA İLGİLİ 4. YÜKSEK LİSANS TEZİ, KÜBRA ERIŞIK TARAFINDAN YAPILDI

4__yksek_lisans_tezi-crop.jpg

Çocuk kitaplarımla ilgili tezlere bir yenisi daha eklendi. 4. yüksek lisans tezi, sınıf öğretmeni Kübra ERIŞIK tarafından yapıldı. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sınıf Eğitim Bilimi Dalı'nda, Doç. Dr. Zübeyir SALTUKLU danışmanlığında hazırlanan tez, Dr. Öğretim Üyeleri Metin ERKAL ve M. Hanifi ERCOŞKUN'un da bulunduğu jüri önünde 03.07.2019 tarihinde savunulmuş ve jüri üyeleri tarafından olumlu bulunarak Enstitü Müdürü Doç. Dr. Alperen KAYSERİLİ tarafından onaylanmıştır.


"ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI HASAN KALLİMCİ'NİN İLKOKUL DÜZEYİNDEKİ KİTAPLARININ DEĞERLER EĞİTİMİ AÇISINDAN İNCELENMESİ" başlığını taşıyan tezde 24 kitabım ele alınmıştır. Şahsımla yapılan bir söyleşinin de yer aldığı tezinde, Kübra ERIŞIK, kitaplarımla ilgili şu önerilerde bulunmuştur:


*Değerler eğitimi konusunda Hasan Kallimci'nin eserlerinden yararlanılabilir.


*Hasan Kallimci'nin kitaplarında yer alan masal, hikâye, şiir ve tiyatrolar Millî Eğitim ders kitaplarında yayımlanabilir.


*Hasan Kallimci'nin eserleri okulların ve sınıfların kütüphanelerinde bulunabilmesi yönünde Millî Eğitimin örnek kitaplar listesinde yer alabilir.


*Hasan Kallimci'nin eserleri, çizgi film senaryolarında kullanılabilir.


*Hasan Kallimci'nin ortaokul düzeyindeki eserleri ile yetişkinlere yönelik eserleri de akademik çalışmaların konusu olabilir.


***

Daha önce de çocuk kitaplarımla ilgili 3 lisans ve 3 yüksek lisans tezi yapılmıştı.

 
 
 

PAYLAŞMAK İÇİN:

Paylaş - Facebook Paylaş - Twitter

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile